Ana içeriğe atla

Toplu SMS

SMS NEDİR?

SMS (İngilizce Short Message Service; Kısa Mesaj Hizmeti), cep telefonu aracılığı ile yazılan mesajın bir cep telefonundan diğer bir cep telefonuna gönderilmesi, mesajlaşması hizmetidir.
SMS İngilizce Short Message Service ifadesinin kısaltmasıdır. Cep telefonları arasında yazılan 160 karakter ve altında ki haberleşme metinlerine SMS denir. Sms ler ses aktarım verileri gibi belirli iletişim ve santral yazılımlarının kurulu olduğu sunucular ile Gerçekleştirilmektedir.

Toplu SMS Nedir ?

Belirli santral yazılımları ile gerçekleşen sms Gönderimleri , bu santral yazılımlarının çoğalması , ve ücretsiz uygulamalarının çıkması ile kendi sunucularına bu yazılımları kuran kişi ve firmalar tarafından sms gönderimleri başladı. Daha sonra müşteri talepleri doğrultusunda exceden sms gönderme programı , veritabanından sms gönderim işlemleri gibi özel yazılımlar ile toplu sms gönderim işlemleri başladı. Bu firmalar için bulunmaz bir reklam kaynağı haline gelince hızla yayıldı. Öyle ki kişiler cep telefonlarında sayısız smsler ile karşılaşır hale geldiler. Toplu Sms gönderim talepleri öyle hızla artıyordu ki , cep telefonu sahipleri bu durumdan şikayetçi hale geldiler. Özellikle bu sistem üzerinde bir kontrol mekanizmasının olmayışı art niyetli , ve kötü içerikli sms lerin artmasına sebep oldu. Cep telefonu sahipleri bu art niyetli smsler ile dolandırılmaya başladılar. Nihayet bu şikayetlerin önüne geçilmesi için , Toplu SMS ve benzeri iletişim sistemleri kullanacak kişi ve firmalara standartlar ve kontroller getirildi. Bu kontrolleri sağlaması için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kuruldu. Kısa ismi BTK olan bu kuruş tarafından sağlanan lisansa sahip firmalar tarafından toplu sms gönderimleri yapılmaya başladı. Bunun da cep telefonu kullanıcıları tarafından oluşan şikayetleri gidermemesi üzerine , sadece SMS gönderimini kabul eden kişilere sms gönderimi yapılması sağlandı. Şu anda izni olmaksızın kişilere reklam vb sms gönderimi yapılamamaktadır.
    TOPLU SMS gönderimi Nasıl Gerçekleşir? Kullanılan ara yüze göre Direkt panelden kullanım ve diğer programlar aracığı ile yani Apikullanımı şekilnde 2 kısımda değerlendirebiliriz.
  • 1. Direkt Firma Panelleriden Kullanım Toplu sms gönderimi belirli özelliklerdeki sunuculardan , Toplu sms gönderimi için yazılmış özel programlar ile sizin oluşturduğunuz , ve sms gönderimi ile ilgili izinlerini aldığınız cep telefonlarına belirli programlar aracılığı ile gönderilir. ÖZTEK sms kendi geliştirdiği online, masa üstü ve android yazılımları ile sizlere en sağlıklı hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Ayrıca online yazılımlar Sadece sms gönderimi değil müşteri ve üye bilgilendirmelerini zaman yayarak İLERİ TARİHLİ SMS GÖNDERİMLERİ sayesinde belirli gün ve kutlamaları , aidat dönemleri gibi üyeye / Müşteriye özel tarihleri önceden belirlemenize olanak sağlamakta, zamanı geldiğinde sistem tarafından bu smsler gönderilmektedir. Toplu sms gönderimleri sizin cep telefonunuzdan bağımsız olarak gerçekleştirildiğinden, Cep telefonunuzdan sms düşmez, belirli bir fiyat karşılığında aldığınız smsler bu fiyattan program aracılığı ile gönderilir. Gitmeyen SMSler yada ulaşmayan smsler hesabınızdan düşülmez, sadece gönderilen smsler ücretlendirilir.
  • 2. Api & Web Servis Kullanımı … Kullandığınız web sitesi, muhabese, takip vb uygulamardan sms gönderme alt yapısı mevcutsa bu önceden ayarlanmış kısma apiler entegre edilir ve bu şekilde kendi programınız aracılığı ile sms gönderim işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz. Apiler her yazılma göre farklılık göstermek ile beraber, özünde belirli verilerin , belirli bir adrese gönderilmesi ile işlem yapmaktan öteye bir şey değildir. Web servislerde temelde apiler ile aynı amaca yönelik olarak yapılan sap temelli soru cevap ilişkisinden ibarettir.


Firmamız, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Sabit Telefon Hizmetleri ve İnternet Hizmetleri konusunda İŞLETMECİ (Operatör) lisansı alarak STH Kapsamında 
sesli ve yazılı kısa mesaj hizmetleri konusunda izinli olarak profesyonel hizmet vermektedir. 

Öztek, tüm GSM operatörlerinin santrallerine doğrudan bağlıdır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Dernek Takip Programı- Üye İşlemleri anlatımı

Programın sitesi : dernektakip.comDernek Takip Programı Sitesi

Dernek Takip Programı

Öztek yazılım tarafından hazırlanan ücretsiz programlardan birisi de dernek takip yazılımıdır. Online olarak çalışan program, dernek yönetim sistemi olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekile hazırlanmıştır. SMS kullanımı tüm programlarda olduğu gibi bu programda da ücretlidir. kullanmak zorunlu değildir. SMS ile bilgi aktarmak istemezseniz ek bir ücret ödemesiniz...
Dernek takip programı esnek ve kolay kullanım ara yüzü ile her seviyede internet kullanıcısına hitap etmektedir.   
Genel özellikleri:
Üye Yönetimi
Üye EklemeKan Grubuna Göre Üye SorgulamaŞubeye Göre Üye ListelemeGruba Göre Üye ListelemeDuruma Göre (Aktif / pasif)Üye ListelemeÜye DüzenlemeÜye Aktif/Pasif İşlemi Gelir Gider Hesaplamaları
Tek Tuşla Güncel Durum ListelemeTarihler Arası Gelir Gider RaporuÜye İsmine Göre Gelir Gider DurumuBağış Gelirleri ListelemeAidat GelirleriBilgileri Excele Aktarmak.Gider YönetimiFirma YönetimiDemirbaş Yönetimi
Aidat Sistemi
Toplu aidat borçlandırma

Derneğe Üye ekleme

Dernek Takip Programı üye ekleme silme düzenleme işlemlerinin anlatıldığı kısa video.