Ana içeriğe atla

DERNEK TAKİP : ÜYE EKLEME SİLME DÜZENLEME VE AKTİF PASİF YAPMA.

Dernek programımızda , üye ekleme ,listeleme , düzenleme,silme , aktif ve pasif seçenekleri vardır. Şimdi bu işlemlere önemli noktaları dahilinde kısa değinelim.
Dernek Üye Ekleme;
Dernek takip sistemimiz de 3 tip üye ekleme seçeneği vardır bunlar daha önce değinmiştik.Belirli sabit bir üye tipiniz var ise derneğinize uygun olan üye tipi seçeneğini dernek ayarlarında işaratledikten sonra üye eklme işlemlerine başlayabilirsiniz.
 • Öncelikle sol menu de Üyelik işlemleri ana başlığı altındaki , üyelik işlemleri seçeneğini tıklıyoruz. Karşımıza üye listesi ve üye işlemlerinin olduğu sayfa çıkıyor burada. Yukarıda ki "YENİ ÜYE EKLE" butonuna basıyoruz karşımıza bir sayfa açılıyor.Genel üye tipinde ilk olarak ŞUBE Seçimi menusu çıkacak karşımıza, birden fazla şubemiz varsa seçiyoruz yoksa zaten seçili gelir ve grup seçimini yaparız. Grup seçimi çok önemlidir, zira eklediğiniz kişi ile ilgili yapacağınız sonraki işlemleri bu grup belirleyecektir. Üye gruplarını daha önce anlatmıştık mutlaka bir kaç dakikanızı ayırıp okuyun ve kısa videoyu seyredin.
 • grup seçimini üyemize uygun olacak şekilde yaptıktan sonra üye bilgilerimizi giriyoruz. burada ne kadar detaylı bilgi girerseniz ileride sorgulamalarda üyelerinizi filtrelemeniz o kadar kolay olur.
 • Sicil(Dernek) Numarası : bu seçenek tıkladığınızda yeni bir değer veren otomatik olarak oluşan bir numara alanıdır. buraya isterseniz kendiniz dernek te üyeleriniz için kullandığınız sicil numarasını girebilirisiniz. girmezseniz de olumsuz bir etkisi yoktur.
 • üye kayıt tarihi: bu kısımda önemli olan nokta üye borçlanmasına kayıt olduğu tarihten itibaren başlar. ayın hangi günü olursa olsun sanki ayın biri gibi tüm ay borçlanır. yani 29.12 2017 ile 01 12 2017 tarihide kayıt olan kişide 12.ay aidatını direkt borçlanmış olur.
 • TC Kimlik numarası zorunlu alandır mutlaka eğer giriniz.
 • Ad Soyad yine zorunlu alandır mutlaka giriniz.
 • Cep telefonu zorunlu alandır. Bu kısmı Doğru olarak giriniz zir kısa mesaj gönderimlerinde yda alt kullanıcı kayıtlarında bu cep telefonu bilgi kullanılacaktır.
 • Şehir Seçimi : zorunludur üyenin adresinin olduğu şehir yazılmalıdır.
 • Cinsiyet : Zorunlu alandır.
 • Mevcut Borç Bilgisi: Zorunlu olmamakla birlikte önemli bir alandır. Sizlerin istekleri doğrultusunda eklenen bir alan. Eğer üyenin derneğe borcu varsa bunların toplamı buraya yapıldığında borç siteme aktarılmış olur...
 • NOT: eğer yılık aidat 60 liranın altındaysa üyeler borçlansın diye Ocak ayına 60 yazıp üyeyi tüm yıl için borçlandırabilirsiniz. bu durumlarda Kayıt tarihi ocaktan sonra olan kişilerin ilk yıl borçlandırmalarını buradan eklemeniz gerekir. daha sonraki yıllarda zaten otomatik bohçalanacaklardır.
  Dernek Üye Güncelleme;
  Dernek üye günellemeDernek üye güncellemede üye listesindeki işlemler kolonundaki mavi kare içindeki kalem şekline tıklayınca açılan alandan yapılıyor. Üye eklerken dikkat ettiğimiz hususlara burada dikkat etmemiz yeterli.
  Dernek Üye Silme;
  Dernek üye listesindeki işlemler kolonunda ki kırmızı çöp tenekesi işaretine tıkladığımızda bir uyarı iletisi gelir, Üye silme işlemini onaylıyor musunuz şeklinde Evet derseniz üye silinir. üyenin işlemleri ödemeler sitemde gözükür ama üye bilgisi silindiğinden kime ait olduğunu göremezsiniz bunun yerine üyeyi silmeyip üye düzenleme kısmından üye durumu seçeneğini pasif yapabilirsiniz. bu şekilde pasif yapılan üyeler borç ekranlarında vs gözükmez.
  Yorumlar

  Bu blogdaki popüler yayınlar

  Ücretsiz Dernek Takip Programı- Üye İşlemleri anlatımı

  Programın sitesi : dernektakip.comDernek Takip Programı Sitesi

  Dernek Takip Programı

  Öztek yazılım tarafından hazırlanan ücretsiz programlardan birisi de dernek takip yazılımıdır. Online olarak çalışan program, dernek yönetim sistemi olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekile hazırlanmıştır. SMS kullanımı tüm programlarda olduğu gibi bu programda da ücretlidir. kullanmak zorunlu değildir. SMS ile bilgi aktarmak istemezseniz ek bir ücret ödemesiniz...
  Dernek takip programı esnek ve kolay kullanım ara yüzü ile her seviyede internet kullanıcısına hitap etmektedir.   
  Genel özellikleri:
  Üye Yönetimi
  Üye EklemeKan Grubuna Göre Üye SorgulamaŞubeye Göre Üye ListelemeGruba Göre Üye ListelemeDuruma Göre (Aktif / pasif)Üye ListelemeÜye DüzenlemeÜye Aktif/Pasif İşlemi Gelir Gider Hesaplamaları
  Tek Tuşla Güncel Durum ListelemeTarihler Arası Gelir Gider RaporuÜye İsmine Göre Gelir Gider DurumuBağış Gelirleri ListelemeAidat GelirleriBilgileri Excele Aktarmak.Gider YönetimiFirma YönetimiDemirbaş Yönetimi
  Aidat Sistemi
  Toplu aidat borçlandırma

  Derneğe Üye ekleme

  Dernek Takip Programı üye ekleme silme düzenleme işlemlerinin anlatıldığı kısa video.